'Gebruikelijk' is volgens mij om seks te hebben. Het is toch altijd wel de algemene verwachting dat je dat kunt en wilt. Vaak ook komen aseksuelen in een relatie terecht voordat ze werkelijk besef hebben van hun aseksualiteit, wat ook de keuzes kan beïnvloeden. Zo had ik in relaties seks omdat dat van me werd verwacht en omdat ik dat ook van mezelf verwachtte.
Maar wat je zelf doet, is weer wat anders. Ik weet het nu wel van mezelf en ik zal dus als het ooit zo ver komt van de situatie laten afhangen en van mijn gevoel op dat moment, wat voor keuze ik maak. Ik ga het in elk geval niet meer 'vanzelfsprekend' doen omdat het 'gebruikelijk' is. Maar misschien valt er wel over een compromis te praten. Dat zien we dan wel weer. Het loopt zo'n vaart niet.

In elk geval, als ik een ding heb geleerd is dat ik niet alleen met de wensen en eisen van de ander en van de maatschappij te maken heb, maar dat ik zeker rekening moet houden met mijn eigen grenzen.